Programa „Muzikinė kelionė“ nuo 10 m.

Ansamblinis muzikavimas, pasirenkant kūno perkusiją arba dainavimą, grojimą kachonu, el.sceniniu pianinu.

Muzikuojantys patiria didesnį malonumą, kai būna tarp draugų, juk niekam nekelia nuostabos, kad muzikuojant neapsieinama be klausytojų. Komandiškumas – viena iš svarbiausių kompetencijų. Tad bendrai muzikuojant, siekiant bendrų tikslų, įsiklausant ne tik savęs, bet ir kitų, siekiant susiklausymo, jaučiant atsakomybę už bendrą darbą  ugdo kūrybinį mąstymą. Ansamblinis muzikavimas veikia tarpusavio santykius. Muzikuojantys tampa draugiškesni, supratingesni.

Muzikinė veikla. Kūno perkusija

Tai muzika, kuri kuriama naudojant savo kūną. Taip pat pasitelkiant papildomus įvairius garsus: lietaus vamzdžius (boomwhacker), medines dėžes, plastmasinius kibirėlius, akmenukus ir t.t. Modernus būdas suvokti ritmą ir lavinti ritminius įgūdžius, kūno koordinaciją. Ji apjungia muziką, judesį ir fizinę energiją. Ritmas yra visos gyvybės pagrindas ir vienas iš svarbiausių muzikinės kalbos elementų. Ritmo patyrimas per judesį ir kūno perkusiją turtina muzikuojančiųjų muzikinį žodyną.

Muzikinė veikla. Dainavimas.

Daina – tai bendravimo būdas. Pritariant gyvai grojantiems – ypatingas ir nepakartojamas jausmas. Pajusti melodiją, ritmą ir harmoniją – svarbu kiekvienam muzikuojančiam. Būti tiesiog muzikoje!

Muzikinė veikla. Kachonas(cajon).

Stačiakampės medinės dėžės formos perkusinis instrumentas. Garsas tarp plojimo delnais ir trepsėjimo kojomis į „tablao“(medinė lenta). Subtilūs garsiniai niuansai, malonus garsas ausiai. Šis instrumentas turi dvi pilietybes : Peru ir Ispanija. Nors nacionaliniu instrumentu paskelbtas Peru 2001m., tačiau į Ispaniją atkeliavo 1980- aisiais ir labai ten paplito. Ispanijoje kachonas ne mažiau populiaresnis nei gitara. Grojama įvairiuose stiliuose: nuo bliuzo iki reggae.

Muzikinė veikla. Elektrinis sceninis pianinas

Garsumas, skaidrumas ir ryškumas. Turbūt esminiai šio instrumento bruožai.

Melodijos, ritmo ir harmonijos pojūtis yra pagrindiniai muzikinio intelekto komponentai. Intelektą laviname dainuodami, klausydami, grodami, kurdami. Kiekvieną kartą muzikuojant ansamblyje su kitais instrumentais  – stulbinanti galimybė augti ir visam gyvenimui įkvepia troškimą mokytis!