Nuo ko pradėti, jei nori išmokti dainuoti?

 

Ar yra žmogus šioje žemėje, kuris pasakytų, jog nėra bandęs dainuoti…duše, mašinoje, gamtoje. Dainuojame gamindami, sportuodami, žaisdami, užplūdus pakiliai nuotaikai ar atvirškčiai, jausdami įtampą. Kiekvienas turim savo mėgstamus atlikėjus ir klausydami Youtube platformoje mėgiamos dainos, patys nejučia pradedam niūniuoti. Ir tai daro visi be išimties.  Net ir tie, kuriems kažkada vaikystėje buvo įteigta, kad jie negali dainuoti. Blogiausia, kad gali padaryti prie mūsų vaikų ugdymo prisidedantys žmonės tai ištarti frazes „žinai, tu verčiau patylėk, nes tu per garsiai dainuoji, kitų nesigirdi“, „ nedainuok, nes nemoki“ ar “tau meška ant ausies užlipo, tyliau“… Tačiau noras dainuoti juk niekur nedigsta.

Draugų būry norisi kartu užtraukti dainą ar muzikaliai pasveikinti ką su gimimo diena. Noras vidinis ir labai natūralus. Juk esame daininga tauta. Daug įvairios muzikos klausomės, matome daug puikiai dainuojančių ir viduje kirba, kad ir aš taip norėčiau. Galime prisiminti nepedagogiškus pasakymus išgirstus vaikystėje, bet galim ir užsidegti idėja dainuoti. Nesakau, kad kiekvienas gali būti Fredis Merkuris, tačiau savo noro neverta slopinti. Svarbiausia neslopinti savo  – ĮKVĖPIMO DAINUOTI.

 

 • Puiki pradžia dainuoti ten, kur jautiesi atsipalaidavęs, saugus, be streso ir įtampos.
 • Kuo dažniau dainuosi, raumenynas bus pasiruošęs priimti didesnius iššūkius.
 • Prieš bet kokį dainavimą, balsą reikėtų apšildyti kvėpavimo pratimais.
 • Bedarant kvėpavimo, įsidainavimo pratimus, dainuojant patinkančias dainas, natūraliai kyla įvairių klausimų.
 • Imant save įsirašinėti, pasiklausius, kyla dar daugiau klausimų, į kuriuos Visagalis GOOGLE‘as ne visada gali atsakyti…
 • Imi ieškotis žmogaus, asmenybės, mokytojo, kuris atsakytų  Tau į visus rūpimus klausimus.
 • Kai sužinai nors kruopelytę atsakymų, pradedat įgyvendinti tai, ko norisi. Noras augti išauga.
 • Muzikali aplinka (kur nuolat dainuojama, muzikuojama) dar daugiau įkvepia.
 • Ir nors gali būti intravertų intravertas, dainuojantys šalia gali atverti neatrastus horizontus.  Bendra daina – tai jūra, kurioje imi  jaustis atradęs LOBĮ.
 • Esant muzikalioje aplinkoje, bendraminčių apsuptyje ir su mokytojo palyda – Įgyvendini tai, ko išties visada ir norėjai. Jautiesi pakylėtas, vis augi ir tobulėji, atrandi vis naujų dalykų.
 • Net jei nekuri dainų…Tu kuri aplink save jaukumą. Šalia Tavęs norisi ir kitam dainuoti, kuris galbūt taip pat vaikystėje išgyveno pasišaipymus.

 

Taip. Balsas – kone sunkiausiai įvaldomas instrumentas, nes niekas negali įlysti į Jūsų gerklę ir ten  pareguliuoti, pataisyti, kad gražiau, sklandžiau skambėtų.  Tačiau tai bene pats nuostabiausias instrumentas, kuris virpina kitų žmonių sielų stygas, nuneša į svajonių tolius, gydo, linksmina, guodžia, pasakoja, dalinasi išgyvenimais, paliečia širdis, pakylėja… Visai nebūtina juk būti visiems profesionaliems dainininkams, tačiau kaip smagu kai draugų rate gali džiaugtis „švariu“ dainavimu – intonacija, puikia tartim – dikcija, muzikos pojūčiu, ritmo pajautimu ir bendryste.